emiliag1027
emiliag1027 emiliag1027
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

7. Alexa bought 3 bottles of juice for $12. What is the unit rate. In other
words, what would it cost for one bottle of juice?

PLZZZ HELPP ASAP

Respuesta :

315709 315709
  • 22-10-2020
$4 per water bottle
Answer Link

Otras preguntas

Candace said I'm thinking of a fraction. If I divide it by 1/2,I get 3/11.what fraction was Candace thinking of??
Find a number that is more than 50 but less than 100. When the number divided by 7, the remainder is 4. When the number is divided by 10, the remainder is 8. Wh
Which people established the worlds first trading empire??
7000 pounds is how many tons
how many moles are in 9.8 grams of calcium?
A 1200 kg automobile is traveling at a velocity of 100 m/s is its energy potential or kinetic? How much energy does it possess?
A 1200 kg automobile is traveling at a velocity of 100 m/s is its energy potential or kinetic? How much energy does it possess?
what is the likely mechanism of inheritance for a character with a large range of phenotypes?
area of room is 320 and width is 4/5 of length
In 1950, there were 40.3 million cars registered in the United States. In 1990, there were 133.7 million cars registered in the United States. What was the perc