dadribblegod30 dadribblegod30
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal $27 for 4 large pizzas or $32 dollars for 5 large pizzas

Respuesta :

mlgonzalez020742
mlgonzalez020742 mlgonzalez020742
  • 22-10-2020

Answer:

the $27 fkr 4 pizzas because you can split thw pizzas in half and get 8 pizzas for $27

Answer Link
giannatrofibio6 giannatrofibio6
  • 22-10-2020

Answer:

32 for 5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Depending on the car and the additional features, a convertible sports car can cost between $19,028 and $370,790. Write two inequalities that describe this rang
can you help explain it but not give me the answer
what challenges did the british army face
What three ways ferns are useful to people?
what is the best estimate for the sum of 5/12 +2/5
if a figure is a square then it is a regular quadrilateral is this true or false explain
Over the course of a year, a company goes from 115 employees to 124 employees. Build an equation.
What impact did Sacagawea have on the Lewis and Clark Expedition?
LEAST TO GREATEST 1/10 2/6 3/5 6/10 SHOW WORK (LOL)
the tail on alex dog is 51/4 inches long. this length is between which two inch-marks on a ruler?