inugeets2134567
inugeets2134567 inugeets2134567
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

5kg of food is £45 jim buys 3kg how much does it cost

Respuesta :

Kati19
Kati19 Kati19
  • 23-10-2020
Answer
€27
Why
45/5=9
Meaning that for 1kg if food it’s €9
So
9*3=27
Answer Link

Otras preguntas

If a state made a previously-illegal activity, such as gambling or prostitution, legal, then, other things equal, GDP. increases.
Accept my invitation on Temu to help me get my gift! https://shr.temu.com/Mh1OL0VDxl2HwB​
Das ist dringend ein Beispiel Dies ist bitte zur Bewertung b Arbeiten Sie zu dritt . Wählen Sie eine Situation und schreiben Sie eine E - Mail . Vergleichen
What caused political parties ?.
A nurse is caring for a client who has an indwelling urinary catheter. Which of the following actions should the nurse take to prevent urinary tract infections?
FILL IN THE BLANK. collections on credit sales made to customers in prior period(s) plus collections on sales made in the current budget period equal ___.
a deficiency that implies that there is a reasonable possibility of misstatement in the financial statements that is significant but not material is:
FILL IN THE BLANK. research indicates that hindrance-related stress is ___related to job satisfaction, and challenge-related stress is ___ related to job satisf
the first movement of dvorak american string quartet is almost entirely homophonic, meaning that it consistsm of
FILL IN THE BLANK. in macroeconomics, ___ describes a situation in which two people each want to exchange some good or service that the other can provide.