brendamay447 brendamay447
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which orange juice is the best to buy $w for a 16 oz $1.25 for a 10 oz $4 for a 24 oz $1.50 for a 12.5 oz

Respuesta :

xdjady6
xdjady6 xdjady6
  • 23-10-2020

Answer:1.50 for a 12.5 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link
nebss2zrb nebss2zrb
  • 23-10-2020

Answer:

depending on the missing mumber 1.50 for 12.5 is cheapest

Step-by-step explanation:

divide each one to see what the cost is per ounce.

missing a number but here's the rest

w/16 = what's w

1.25/10 = .13

4.00/24 = .17

1.50/12.5 = .12

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER THIS QUESTION !! 30 POINTS AND BRAINLIEST TO THE FIRST PERSON!
Help me please it due today.
1. Choose two themes that would be appropriate for thematic time lines of important events from prehistory to A.D. 1600. Write these themes below. Answer: Theme
ENGLISH HELP SOM1 Identify the verbal and its function in the sentence: Could you help me find my running shoes? It is a participle functioning as a noun. It
Find f(x) and g(x) so that the function can be described as y=f(g(x)) y=(9/x^2)+2
The articles of confederation represented the Americans’ distrust of
Which would have the most significant effect in reducing Florida’s air pollution?
Radical republicans opposed presidents Lincoln’s plan for reconstruction because they thought it was too? A)moderate B)liberal C)extreme D)unpopular
Which sentence is a claim that is both arguable and defensible? O A. Mobile phones are bad for most individuals, especially children. O B. Mobile phones can be
please help fast ill give brainliest.