ShiaLa
ShiaLa ShiaLa
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Albert bought 3 pounds of bananas for $1.80.
What was the unit price of the bananas?

Respuesta :

u9bpapgm7i u9bpapgm7i
  • 27-10-2020

Answer:

5.4c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

state how substrate size ad ph influence enzyme activity
Which kind of bonds are most easily broken in water? a. ionic b. peptide c. disulphide d. single covalent e. double covalent
who is the only person that can break a tie in the senate
Together, Bobs shoes weigh about 1 kilograms. Each shoe weighsabout how many grams.
The planet we call Earth has how many main layers
If f(x) = 2(x)^2 + 5 square root (x+2), complete the following statement f(2) = ______
The ionization energy of an element is a. a measure of its mass b. the energy required to remove an electron from the element in its gaseous state c. the ene
Why does Nick seem to disapprove of Gatsby's wealth and status in the book the great gatsby?
Since your little brother loves cereal you decide to give him his favorite cereal cinnamon toast crunch as a surprise present. There is only one square sheet of
the product of 16 and 4 less than a number is 208. Find the number.