alexacambron22 alexacambron22
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jessica got the answer $63.68 to the math question below. Explain in your own words why this answer is correct or incorrect.

Respuesta :

adarabadara13
adarabadara13 adarabadara13
  • 24-10-2020

Answer:

can you send an image or something we need more context

Answer Link
phanmuketrash
phanmuketrash phanmuketrash
  • 25-10-2020

Answer:

Jessica is correct

Step-by-step explanation:

32*1.4=44.8

32*.59=18.88

44.8+18.88=63.68

The total price of glue sticks plus the total price of boxes of crayons equals 63.68

Answer Link

Otras preguntas

what is the quotient of 13 divided by 4 as a fraction or a mixed number
Prior to the creation of the state of Israel, Palestine was under a British mandate. under the control of the U.S. ruled by neighboring countries. made of an en
Steve pays less than $32 per day to rent his apartment. August has 31 days. What are the possible amounts Steve could pay for rent in August?
Cindy purchased 100 bricks. Each brick is within 1/8 inch of the advertised length of 8 inches. Cindy will line the bricks up end to end, with no space between
What is the slope of this line? y = -4x + 7 A: 4 B: 7 C: -4 D: -7
What was Hadrian's wall? *a wall built for defense in Britain *an aqueduct *a great wall in Italy *a memorial to Hadrian in Rome
Which belief did many Americans use to justify the U.S. takeover of the Philippines? A. It was their duty to civilize the Filipinos B.The Maine had been sabotag
Marco drew 24 pictures he drew 1/6 of them in art class how many pictures did Marco draw
b squared minus 4b plus 4 equals 0
13 subtracted from a number w is 15.