westallennora594
westallennora594 westallennora594
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows the least expensive unit price?

Group of answer choices

3 apples for $1.02

4 apples for $1.52

5 apples for $1.75

6 apples for $2.46

Respuesta :

camrync04
camrync04 camrync04
  • 24-10-2020
3 for 1.02 is the answer
Answer Link
emb0o emb0o
  • 24-10-2020
The answer is 3 apples
Answer Link

Otras preguntas

I need to know the answer
How can you tell which rectangle is bigger: a rectangle with a perimeter of 24 units or a rectangle with an area of 24 square units?
What is the reference angle for (pi/6)
A .5kg bird is perched on its nest so that it has 50J of potential energy. how far is it off the of the ground?
Warming ocean temperatures cause a bleaching event on a coral reef, which becomes degraded. The corals begin to die. In 3–5 sentences, explain what will happen
I need help with this math question​
On June 1 of year 1, Riverside Corp. (RC), a calendar-year taxpayer, acquired the assets of another business in a taxable acquisition. When the purchase price w
Me llamo Susana y la rutina en mi casa es diferente todos los días. Antes de cenar con mi familia, siempre me lavo las manos. A veces los lunes y viernes, yo me
The area of a square is 64 n 36square units. What is the side length of one side of the square? 8 nt 6 units 8 n Superscript 18 units 64 n Superscript 6 units
True or False Atomic theory has changed over time as scientists learned more about the particles that make up matter.