jeiwiwksjeiwowi jeiwiwksjeiwowi
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

7th grade math help me plzzz

7th grade math help me plzzz class=

Respuesta :

magajiseun05
magajiseun05 magajiseun05
  • 25-10-2020

Answer:

it's the first option

Step-by-step explanation:

if you take 7.20÷ by 24 you get 0.30 cents and if you take 2.70 ÷6 you get 0.45 cents so if you subtract .30 from .45 you get 0.15cents

Answer Link
AaliyaFatPotato
AaliyaFatPotato AaliyaFatPotato
  • 17-01-2022

Answer:

she pays 15p more on each juice pack

Step-by-step explanation:

if u do 7.20÷4 you get 30p per juice pack (jalen)

if u do 2.70÷6 you get 45p per juice pack (tia)

Answer Link

Otras preguntas

In order to design an experiment, you need a ____ about the scientific question you are trying to answer. A. decision B. procedure C. hypothesis D. conclusion
Find the rational roots of x^4 + 3x^3 + 3x^2 - 3x - 4 = 0 0, 1 1, 2 1, -1 -1, 2
Hi! I am new to this, so if someone can help me out, that would be great! I have to have this done by tonight.Read the following paragraph from "Forbidden Fruit
HELP PLZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
whipping somebody in public would be considered what type of punishment
The borders of played never change. True or false
Find the midpoint between (-1+9i) and B=(5-3i)
Read the passage from Animal Farm. As Clover looked down the hillside her eyes filled with tears. If she could have spoken her thoughts, it would have been to s
What happened to the Southern economy as a result of the Civil War? A. It was only partly damaged. B. It was in very good shape. C. It was not doing as badly as
Please help me answer this