SUG4RD0LL
SUG4RD0LL SUG4RD0LL
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

One pound of candies costs $3.50.
How much will we have to pay for 0.2 lb?

Respuesta :

angelaxo
angelaxo angelaxo
  • 25-10-2020
0.7 or 70 cents for 0.2 lb
Answer Link

Otras preguntas

What was one major similarity between the protestant Reformation and the Catholic Reformation? A. Both prevented Catholicism from spreading beyond Europe.
How Do I Draw Four CO² Molecules ???
why are yearbooks important?.
write a decimal that is 1 by 10 of 0.9.
3 brothers share 2 sandwiches equally. How much of a sandwich does each brother get?
Find the circumference of a circle with radius, r = 6.8m. Give your answer rounded to 1 DP.
A force gives a 5.0 kg object an acceleration of 2.0 m/s 2. The same force would give a 20 kg object an acceleration of _____. 0.5 m/s 2 2.0 m/s 2 4.9 m/s 2 8.
!!!URGENT!!!10 points!Use substitution to solve the system of equations.4x+y=02y+x=-7
according to mercantilists what was the purpose of colonies?A) do you export manufactured goods to parent countries B) to import luxuries from parent countries
Which set represents the same relation as the graph below? A B C D