loli26n
loli26n loli26n
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 7 toothpaste tubes cost $40.50 how much does one tubes cost?​

Respuesta :

randleremma randleremma
  • 21-11-2020

Answer:

According to my calculations, it should be 5.78

Step-by-step explanation:

I just used a calculator for this :b

Answer Link
KevinfromOneSubtarct
KevinfromOneSubtarct KevinfromOneSubtarct
  • 21-11-2020

Answer:$5.78

Step-by-step explanation:

Just divide 7 by 40.50

Answer Link

Otras preguntas

Please help me. I’m not so familiar with graphing.
A real case where PCR was used
The figure below shows a triangle with vertices A and B on a circle and vertex C outside it. Side AC is tangent to the circle. Side BC is a secant intersecting
Bob and Lorraine have been married for 50 years. What fundamental quality of their love has most likely kept them together for all these years
What is the fastest way to get rid of a upper respiratory infection?.
Two siblings are born to the same parents. One sibling has brown hair, and the other sibling has blonde hair. Which statement about the siblings' genetic inform
Which of the following statements characterize the term biblical eyes? It is a way of looking at life. It involves obedience to God’s Word in every situation. I
Delta Math (Brainlist if right :)
You are hiking and you are thirsty. Would you drink water from a stream? Why are why not?​
what are the names of all the presidents i am doing a essay on them!!