colonaaliyah2308 colonaaliyah2308
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

School lunch costs $1.25 per day. If there are 21 school days
this month, how much would it cost to eat at school all
month?. SHOW YOUR WORK., i need help asap

Respuesta :

LMI123
LMI123 LMI123
  • 23-11-2020

Answer:

$26.25

Step-by-step explanation:

1.25 per day

21 days

1.25 × 21 = 26.25

Answer Link
doeyounton418
doeyounton418 doeyounton418
  • 23-11-2020
It will cost you $26.25 dollar for 21 days.
Answer Link

Otras preguntas

The best method to improve air quality is to _______. a. use technology to reduce the pollutants in air. b. produce less pollution. c. produce less po
Scientists have been experimenting with gene therapy, which often involves the use of bacteria or viruses to deliver new or modified genes to cells. These scien
Which is a biotic factor? A. rotting carcass B.rock C.drop of water D.fire
a computer randomly picks nine 2-digit numbers greater than 49. Find the odds that the number picked is a multiple of 5
What were John Calvin’s followers in England and her American colonies called? A.. Protestants B. Huguenots C. Presbyterians D. Puritans
When analyzing three linear functions, Michele noticed that they all intersected at the point (5, 3). What conclusion can Michele come to about the linear funct
What is 75% of 17000
President Tito of Yugoslavia was able to resist pressures from the Soviet Union in 1948 to become a Soviet satellite state because __________. A. Yugoslavia w
Babies that cannot be passed through the birth canal are delivered by______.
Based on hierarchical organization – put these structures in order from smallest to largest. -Biceps brachii muscle -Skeletal muscle cell -Myosin protein