mbella29
mbella29 mbella29
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary. 1. $240 for 4 days can some one help I'm not good at math at alll

Respuesta :

Jaecee112 Jaecee112
  • 23-11-2020
60!! Good luck
240/4=60
Answer Link
wobe wobe
  • 23-11-2020
60 is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

Iron (III) Chloride is mixed with silver sulfite. Write the correct products and then balance the equation. What's the correct product?
How did benjamin franklin help work for freedom of the press
Which expressions show how 6 • 45 can be rewritten using the distributive property?
Sunflowers belong to which of the following kingdoms? a. Animalia b. Fungi c. Plantae d. Protista
The fall of Tenochtitlán in 1521 was significant because
Why was the caucus system viewed with such disdain before the election of 1824?
Which of the following best defines nondisjunction? A.loss of a piece of a chromosome B.repetitive replications of the same piece of a chromosome C.failure of c
Write in expanded form 24.76?
what are poloygons and paralelograms?
The _____ were among the first European immigrants to come to the United States after a potato famine devastated their country.