2giztfes4d
2giztfes4d
24-11-2020
Mathematics
contestada
How do you do this please explain!
Respuesta :
meowmeow223334
meowmeow223334
24-11-2020
Since 4 pastries is $10. Divide 10 by 4 to find out how much it cost per pastry.
10/4 = $2.5 per pastry
$2.5 * 9 pastries = cost
For 9 pastries, it cost $22.50
Plug it into the table :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
Write 3a^2 b^2 c^5 / 8x^4 y^3 z using no denominator
URGENT PLEASE ANSWER Find how much you need to deposit each year to have $20,000 in 5 years at 5%.
The arrangement of plot events in a tragedy reveals ______
05.02)A triangle can be formed with side lengths 4 in, 5 in, and 8 in. True False
Simplify the expression. 7(6x-4)+1 1.Distribute the 7 through the parentheses. 2.Combine like terms.
At a large university, 23% of students come from out-of-state. if we sample 25 students at random, what is the mean (expected number) of out-of-state students i
**PLEASE HELP, NEED ANSWER DESPERATELY, WILL GIVE BRAINLIEST & 75 POINTS TO BEST ANSWER** After feasting with Eumaeus, where does Odysseus sleep? A. with
HELP - a solution NaOCl was prepared at pH 10.3. calculate the concentration of the salt formed. Given Ka for HOCl=3.0x10^-8
how to solve 4(3+c) + c= c+4
Which rational number is the opposite of 1.9? -1.91 9/10-1 9/10