sagala
sagala sagala
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

blueberries cost $4.00 per pound
how many pounds of blueberries can you buy for $1.00

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 24-11-2020
1/4 = 0.25 pounds for $1.00
Answer Link
brittniedlg brittniedlg
  • 24-11-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

4.00 divided by 1.00 = 4

Answer Link

Otras preguntas

If a1 = 7 and an = 3an-1 + 3 then find the value of a5. Find the value of a5
someone pls help me with this
I stopped __________ when I started my degree because I didn't have enough time. * painting to paint painted am painting
solve the absolute value equation. [×3]-2=9​
A dream needs a push literary essay
The diameter of a circle is 8 inches. what is the area? A-8(pi) in^2 B-16(pi) in^2 C-32(pi) ^2 D-64(pi) ^2
‘Second, ‘she said, ‘you will never find a perfect man, so find one with faults you can deal with. 1. What does it mean? a. Men are good b. Men are bad c. Adjus
Similar Triangles Write the ratio of corresponding sides for the similar triangles and reduce the ratio to lowest terms. a. 4/15 = 5/12 = 4/15 b. 4/5 = 12/15 =
favorite movie to watch this is for data for a project
A coffee shop sells five different flavors of coffee. They want to compare how much of each is sold on Saturday morning. Which graph would be the best?a) bar gr