nordisola224
nordisola224 nordisola224
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 10 APPLES for $12.00. How much will it cost to buy 6 APPLES?

Respuesta :

JiminandTaemybias
JiminandTaemybias JiminandTaemybias
  • 25-11-2020

Answer: $7.20

Step-by-step explanation: Let me know if I'm wrong!

Answer Link
tristanparker24
tristanparker24 tristanparker24
  • 25-11-2020

Answer:

7.20$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are a few main points on illegal immigration from Mexico to the United states
A copper wire of cross sectional area 2.0mm2 carries a current of 10A. How many electrons pass through a given cross section of wire in one second? A 1.0×10^1.
How do I use the method of elimination?
What is the effect on the graph of the parent function f(x) = x when f(x) is replaced with f(x) + 6? A) same slope, same y-intercept B) same slope, different
Fill in the table using this function rule:y= -3x +4 x | y -4 | _ -2 | _ 0 | _ 2 | _
what is radioisotope dating?
agriculture industry national defense science/technology What would be the BEST title for this list? A) China's Leading Exports Under Mao B) China's Boycotte
What is the area of 5ft 4ft 5ft 6ft
All of the following statements about plagiarism are true, except:
The existence of coal beds in antarctica indicates that the continent once had ____.