javinbarrera24 javinbarrera24
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

Five boxes of crackers cost $9. At this, how much do 20 boxes cost?

Respuesta :

leahleff leahleff
  • 21-12-2020
20 boxes would cost $45 at this rate
Answer Link
Angel8tor Angel8tor
  • 21-12-2020

Answer:

36$

Step-by-step explanation:

5x4=20   4x9=36  there for it's 36$

Answer Link

Otras preguntas

En la primavera, en la costa mediterránea de _______________ llueve mucho. (10 pts.) Argentina Cuba Colombia España
What is the best algebraic expression. There are X students trying out for a solo in a chorus concert. Only 6 will be chosen. How many students will not be chos
How do you find the lateral area for rectangular prisms?
DNA contains all of the genetic information for a cell and is often called the
how do i subtract this? (5x^(2)+4x-1)-(-4x+-4) pls show me how
a recipe that makes 18 cookies calls for 3/4 cups of sugar. How much sugar is needed to make 2 dozen cookies using this recipe?​
Why is the sculpture above an example of an environment sculpture? A) The stones are arranged so that they appear to have been placed there by natural forces. B
Darryl is filling out information in a spreadsheet regarding his customer transactions. One column is designated for customers' addresses. What is the name of e
which countries won and which countries lost ww1
Please help me with this....