isaileen1213 isaileen1213
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

If twelve juice boxes cost $4.20, how much would fifteen juice boxes cost?

Respuesta :

lidiyaassaye97
lidiyaassaye97 lidiyaassaye97
  • 21-12-2020

Answer:

12=$4.20

15=x$ crisscross

12*(x$)/15*$4.20

= 15*4.2/12=x

x=5.25$

Answer Link
nanafiker22
nanafiker22 nanafiker22
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

12=4.20

15=x

x=15*4.20/12

x=63/12

x=5.25

Answer Link

Otras preguntas

who makes the most computers
What Are the Different English Words that Don't Rhyme?
how did hitler change the lives of workers
how to plot m>0 on a number line
Evidence gathered from publicly observable behavior is known as  _________ evidence.
Which refers to an injury to a joint?a. osteoporosisb. bursitisc. scoliosisd. carpal tunnel syndrome
I need to find the zeros of the function:f(x)=2x^2-5x-3
what is airbrushing? could you help me?
I need help with the following three physics problems please!
How to add and subtract fractions