Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

angie57104 angie57104
  • 22-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.80/8=.35 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

What are the solutions to the equation x2 + 6 = 87?   A. –9 and 9
the original price of a watch was $109.it was on sale for 100.28.what was the discount rate
What is the best measuring stick to use to determine the degree of fitness in evolutionary selection? A. The increase in lifespan resulting from selection B. Th
An airplane flew for 8 hours at an airspeed of x miles per hour (mph), and for 7 more hours at 325 mph. If the average airspeed for the entire flight was 350 mp
Three single-digit numbers multiply to make 504          Write the missing numbers
How do I solve 4x + 3y=0 & 2x + y = -2 using substitution
Why did the USA and the USSR fall out after World War 2?
The product of 16 and 4 less than a number is 208. Find the number
Which is a rational number?   A.9
A regulation tennis court measures 78 feet long by 36 feet wide.Brad is making a scale drawing of the tennis court using a scale of 1 foot = 1/2 inch.How long i