aiden2of4
aiden2of4 aiden2of4
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

The Nice'n'Easy is selling gas for $2.14 per gallon of gas. How much will Sam have to pay for 14.5 gallons?​

Respuesta :

alicemay3 alicemay3
  • 23-12-2020
2.14 x 14.5 = $31.03
hope this helps! :)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-12-2020

Answer:

2.14 x 14.5 = $31.03

Step-by-step explanation:

Hope this helped have an amazing day!

Answer Link

Otras preguntas

Can stickers signs or materials be attached to the lower corner of the driver window?
Which undefined terms are needed to define a line segment
a person using a prosthetic device can readily overheat in a hot vehicle. true or false
What was the outcome of the reagan administration's decision to deregulate the banking industry?
If your BMI number is 25.2, you are in the______ category.
Is it true that Britain France and Israel formed secret plan to give Egypt control of Suaze canal
Help! During exercise, the recommended maximum heart rate in beats per minute is modeled by the formula, M = 176 – 0.8A, where M is the maximum heart rate and A
Some people believe that Sufi derives from the Arabic word safa, meaning _____. wool purity spirit Buiddha
PLEASE HELP QUICKLY, WILL GIVE BRAINLIEST!! Graph the system of inequalities presented here on your own paper, then use your graph to answer the following quest
When analyzing any literary text, it is important to