carden717 carden717
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

A store sells 6 T-shirts for $59.34. What is the unit cost per T-shirt?
OA. $9.89
OB. $8.48
OC. $53,34
OD $0.10

Respuesta :

u4nd4xgss4 u4nd4xgss4
  • 23-12-2020

Answer:

$9.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
Lauraesquivel032108 Lauraesquivel032108
  • 23-12-2020
The answer is A. Multiply 6 times 59.34
Answer Link

Otras preguntas

Please help i will give brainly
What is a 15 of the sequence –7,2, 11, ...?
pls give me an answer
How to solve this pls? 20 + 46 - 11ab - 6b
e) What are the major jobs of a nurse?​
Help Me quick my cousin needs to get this done I’ll give you 10 extra points for who ever picked the correct answer please and thank you!
The diameter of a circle is 21 inches. Find the area of the circle. (Use 22/7 as the approximation of pi.)
explain the history of vital registration system in Nepal.​
Can someone help this is the last question I’m asking so if u help U guys will get 25points and pls no spamming and typing unnecessariy answers
1 + 1 =? hey everyone I hope u have a wonderful day!