cam8358 cam8358
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

3 people wanted to go in together to buy one ounce of gold in 1980 for $615.00. How much would it cost each person? ​

Respuesta :

zyzynoiz
zyzynoiz zyzynoiz
  • 24-12-2020

Answer:

$205.00

Step-by-step explanation:

$615÷3 =205

205 × 3= 205

like and give brainly please

Answer Link

Otras preguntas

What does Susan Vreeland hope readers can “get out of” reading her stories? please help !!!
the outward appearance of a trait is
how would a "neighbor" look like on saturn?
what is 2 equivalent ratio for 11/10
Which one of the following foods is an example of a healthy dessert treat?A. Lemon cream pie and dairy-based whipped toppingB. Frozen pudding with sliced alm
What does it mean to have a positive exponent?
What is the name for (NH4)2SO3 . H2O?
2/(x^2)=4/x+1can any one solve this for me please
Pens cost 95 cent each or 9.95 dollars for a dozens. what is the least possible cost in a dollars of 40 pens
In England, mass is measured in units called stones. One pound equals 1/14 of stone. A cat has a mass of 3/4 stone. What is it's mass of pounds?