Seudónimo Seudónimo
  • 23-10-2016
  • Mathematics
contestada

Lanny bought 1.4 pounds of rice that cost $0.40 per pound. How much does Lanny pay for the rice?

Respuesta :

mybaby4432
mybaby4432 mybaby4432
  • 23-10-2016
$1.80 per pound for the rice
Answer Link
claw3299 claw3299
  • 23-10-2016
lanny would pay .50 for rice
Answer Link

Otras preguntas

refer to the map shown in exercise 2.if m<1 is 64, what is the measure of <2?
3. Paul starts with $1200 in his savings account. Each month Paul spends $40. What is the equation
Kevin went to a store that offers a 20% discount. He bought a jacket and saved $11.20 after using the coupon. What is the original price of the jacket?
March 11th, 1941: America signed the Lend-Lease Act. What did it do?
The Visit Home Chiba had never wanted anything more than to go back home. His son, now three, was beginning to ask questions. "Idua, there is no place like Abu
solve for x x - 14 = 5
LeMay Department Store uses the retail inventory method to estimate ending inventory for its monthly financial statements. The following data pertain to one of
give two example of plant which reproduce through spore formation​
a. The main purpose of a cover letter is to: Get hired for a position b. Be called in for an interview c. Let your friends know how your job search is going d.
I NEED HELP PLEASE Which is the better buy? 14 rolls of paper towels for $18 or 10 rolls of paper towels for $12 what is the unit rate for the 14 roll option