myyyyyyyaaaaa myyyyyyyaaaaa
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Paint costs $29.95 per gallon Nikki needs 12.25 yards project how much will need to spend on paint remembered you run to the nearest Penny

Respuesta :

pphreadpphread pphreadpphread
  • 25-10-2016
You can delete this as it is a duplicate. That said:
price * amount = cost
$25.95 * 12.25 = $317.89
Answer Link

Otras preguntas

What did Spain do after the American Revolution to discourage American settlements west of the Appalachian Mountains?
How do you find mechanical advantage of a pulley?
What are the main beliefs and practices of Hinduism.
The president can __________ bills passed by Congress, however in turn, Congress has the power to ___________ this presidental decision. a. veto; influence c.
What is the sum of 3+(-4)?
Choose the definition of: Genoese A. Characteristic of Genoa B. Characteristic of Russia C. Characteristic of China D. Characteristic of America
How did laissez-faire capitalism affect the urban economy during the Industrial Revolution?
Carmen paid $10.50 for a T-shirt at the mall. it was on sale for 30% off. what was the original price before the discount
F an electron fell to a lower orbit or energy level, energy would be A. created. B. emitted. C. absorbed. D. transferred.
When all parts of a circuit are composed of conducting materials, the circuit is said to be A. parallel. B. open. C. shorted. D. closed