Gracieboone91
Gracieboone91 Gracieboone91
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

if I bought 320 sticks of glue for 2,308$ how much would each glue stick cost?

Respuesta :

HBR2001 HBR2001
  • 25-10-2016

2308/320= 7.2125
So roughly $7.21

Answer Link
Hayaisuki
Hayaisuki Hayaisuki
  • 25-10-2016
$7.21
2,308/320=7.2125
If you round it's $7.21

Answer Link

Otras preguntas

how to solve x and y in similar triangles
Really need help if you know it please answer
Difference between discrimination and differentiation, aba
(1 point) Some airlines have restrictions on the size of items of luggage that passengers are allowed to take with them. Suppose that one has a rule that the su
Dynamic characters are those who ______ in important ways over the course of a story. change speak move act
​what is self-esteem? a. ​a judgment of the value of the self b. ​a person's optimal patterns of thought, feelings, and actions c. ​a person's knowledge of his
¿Qué hacen los amigos después de salir del museo? ¿De qué color son las sillas en que se sientan los amigos? ¿Qué tiene Susana en la pared de su alcoba?
what is negative 1 and three fifths divided by negative two thirds equals?
Given a cylinder with a diameter of 23 mm and a volume of 12464.27 mm3, find the area of the vertical cross-section that goes through the center of the bases.
Explain the possible panic reaction related to marijuana and recommended methods to decrease such a reaction.