lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

which of the following is one reason for early development of governments A.the need for discussion B.the need for power C.the need for goals D.the need for pro
When Mendel crossed yellow-seeded and green-seeded pea plants, what happened?
Can someone please help?
Which answer choice shows the best way to introduce a sentence that summarizes or explains the information before it? Marissa will be a huge help: she is going
The success of the triangle trade system depended on increasing what?
Identify the scandal the happened during Nixon’s presidency that led to his resignation as President of the United States.AThe Watergate ScandalBThe Whitewater
7/10 7/8 7/12 7/9 smallest to greatest
What is the only country in continental south america that does not speak spanish?
What describes the overall aims of a buiness organization?
Please help me out with this