204715
204715 204715
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

4 packages of blueberries cost $9. How many packages of blueberries can you buy for $63?

Respuesta :

walkeke
walkeke walkeke
  • 22-01-2021

Answer:

28

Step-by-step explanation:

Answer Link
FamoussHailey
FamoussHailey FamoussHailey
  • 22-01-2021

Answer:

9 divided by 3= 6. You can buy 6 packages of blueberries for $9 dollars.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Use a calculator to find the approximate value of arcsin(0.76)
find the equation of the line shown
Ill mark u the brainliest
Scientist modeled the intensity of the sun, I, as a function of the # of hours since 6:00 am, h, using the function I(h) = (12h - h^2)/36. They then model the t
As trade grew medieval cities became less crowded cleaner overcrowded and unsanitary self-sufficient PLZZ HELP TIMED
dose any one now how to set up porportion and slove 28ft 6ftn sing,and 8feet
Please help solve this problem
6 divided by the sum of x and 4 equals the quotient of 2 and the difference of x and 4
how long will take an object traveling at 25 m/s to reach a distance of 125 meters? ​
The best example of cultural diffusion is when OSomeone uses modern technology OCulture spreads from one place tO another. O someone keeps hiS or her Culture pr