WeLikeTikTok
WeLikeTikTok WeLikeTikTok
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of four CFL bulbs cost $5.12 what is the cost for CFL bulb HELPPP MEHHH BTW ADD ME ON FORTNITE poineytail360

Respuesta :

tytya2526 tytya2526
  • 22-01-2021

$1.28

If you divide $5.12 by 4 you get 1.28

so it's 1.28 per

Answer Link

Otras preguntas

A baseball player went up to bat 500 times in a season.he hit the ball 150 times . Find the rate of balls hit to times at bat .express as a simplified fraction
What type of RNA acts like a delivery truck, delivers amino acids to the ribosome for protein synthesis, and then leaves empty again, to go collect another amin
What is most of the waste in the US?
the northwest ordinance is considered a historicl milestone because
At the constitutional convention in Philadelphia, Madison drafted the plan presented by Virginia governor Randolph and William paterson of presented a plan that
Which shopping area was once a railroad terminal in buenos Aires? abasto shopping alto palermo barrio once avenida cordoba
What is meaning of =0) my friend used after signing her name at end of a written letter?
What is the algebra expression for this six feet less than the width
Can someone please help me
Which of the following statements is true about drug use during pregnancy? a. Drug use during pregnancy affects the health of the mother but not the baby. b.