shivanisundar1212 shivanisundar1212
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

At H-E-B, Altuve's cereal is $4.56 for a 24-ounce box. Correa's cereal is $5.76 for a 36-ounce box. Which is the better buy and by how much?

Respuesta :

ymfurt2hib ymfurt2hib
  • 22-01-2021

Answer:5

Step-by-step explanation:

ok

Answer Link
Аноним Аноним
  • 22-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What refers to the way that we engage in and address disagreements with your relational partners?
1 - 5 x - 6 x = 1 help
When producing the profit-maximizing output, what is the amount of the firm's profit?
Match the digital media jobs with their education requirements. may have little formal training up to a high level of college-based training may be trained at a
Ordering materials, setting up machines, assembling products, and inspecting products are examples of ________.
If cicero and quintillian had a debate about the style of the latin language, who would likely argue that language is best when it is simple and clear?
__________________________is a bond backed by the general credit worthiness of a company rather than specific assets.
Peasant homes were small and crowded with people and ___
________ are preferred over currency for many transactions due to their lower risk of loss.
A(n) _____ for quaker oats company could be to improve returns for its shareholders by 2 percent annually.