tobydillan8 tobydillan8
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada


Find the unit price of 2 pounds of flour that costs $1.35?

Respuesta :

Zebugsbunny Zebugsbunny
  • 22-01-2021

Answer:

0.675

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the sin, cos, and tan of -495 degrees, and -20π/3  ??
Which type of seismic waves produces the most severe ground movement?
Answer to this question please ASAP
tina and jim work at a different car wash. tina is paid $37 per day plus 1.50 for each car she washes. jim is paid $40.00 per day plus 1.00 for each car she was
Is congress made of 100. Judges and 435 representatives
Simplify the expression 14+2y+3-6y
A building with a height of 40 ft casts a shadow that is 16ft long. A person standing next to the building casts a shadow that is 2ft long. How tall is the pers
Mera painted equal sections of her bedroom wall to make a pattern. She painted 2/5 of the wall white and 1/2 of the wall lavender. Write an equivalent fraction
What is the matrizie of {3x-2y=-27 {x+3y=13
You have had a class discussion on the following question:What are the pros and cons of keeping fit ? Now your teacher has asked you to write a composition on t