Seudónimo Seudónimo
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

At the corner produce market, apples cost $1 each and oranges cost $2 each.



Find the cost of the following:

6 apples and 3 oranges

5 apples and 4 oranges

8 apples and 2 oranges
PLS HELP!!

Respuesta :

nicholasphinx
nicholasphinx nicholasphinx
  • 23-01-2021

Answer:

the answer is $47

Step-by-step explanation:

you'll multiply the prices of their corresponding prices

Answer Link

Otras preguntas

?????? help pls lolll​
please help me answer number 3 !!!​
What does a topic state? (5 points) a It determines the fictional outcome. b It makes the story more complex. c It forces the character to change. d It states w
Which of the following are factors that provide legal and ethical constraints in business communication? a) Stakeholder interests b) Codes of ethics c) Team
Fabio is climbing a tree. He climbs up 7 feet. Then he falls back 3 feet.
if a+b+c=2 , ab+bc+ac= -1 and abc = -2 , then find the value of a^3 + b^3 + c^3
PLS HELP ME QUICK BRAINLIEST +15 POINTS!!!!!
3 Question Simplify this expression: 4(1 - 25) + 70 - 10. Type the correct answer in the box
If a positively charged body is moved against an electric field it will gain?
which is smallest country​