uhmichele08 uhmichele08
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 15.5 gallons are $24.16, how much is it for one gallon

Respuesta :

lacampanella
lacampanella lacampanella
  • 24-01-2021

Answer:

$1.55870968

Step-by-step explanation:

24.16dollars/15.5gallons = 1.55870968dollars/gallon

Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to the following system of equations? (3x-2y = 12 6x-4y= 24. It has infinitely many solutions. It has no solution. it has one solution (2,
A fighter jet break the sound barrier what is the sound barrier and how can I get a break. Where does this sound around just confirm what causes the sonic boom
I need help on number 3. Thanks
Robert E. Lee began his military career 1.under President Jefferson Davis. 2.as part of the Union army. 3.as a Northern general. 4.at the Battle of Fort Sumter.
Please help me with all of these!!
There are forty-three crates stacked on each one of the thirteen pallets around the warehouse. How many crates are there in total?
what were the different angles haymitch tries for katniss for her interview
Alarm clocks and old-time calculator used seven-segment LED displays to display digits and sometimes letters. For this project, you will design a combinational
Select a U.S national park that you would like to visit. Find out how tourism has affected it.
Find the equation of the line with the slope=-8 and passing through (9,7). Write your equation in point slope and slope intercept forms Point slope form: Slope