jackson690
jackson690 jackson690
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3 for a pack of 20 pencils. Find the cost per pencil.

Respuesta :

MeSayHi123531 MeSayHi123531
  • 24-01-2021

Answer:

20/3

Step-by-step explanation:

Answer Link
leoskipper24813 leoskipper24813
  • 24-01-2021

Answer:

15 cents right?

Step-by-step explanation:

3/20=.15

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describes the process of asexual reproduction? A. A single-celled protist divides into two cells, and each one becomes another protist. B
__________ are very difficult to change. a. Opinions b. Attitudes c. Beliefs d. Values
2.2: Describe how and when cleaning agents are used.
the red scare led to
what happens when humans burn fossil fuels
What is the approximate area of a circle with a radius of 28 centimeters? Use π ≈ 3.14. A. 175.8 square centimeters B. 87.9 square centimeters C
In how many years will the interest on £100 at 6% amount to £12?
The ideology that supports unity and cooperation among all African nations is known as __________. a. the Pro-African Union b. the African Confederation c. P
On a school trip 32 freshman, 48 Sophomores, and 60 juniors. Students from each grade level are to ride each bus. If the students from each grade level are divi
An internal combustion engine uses fuel, of energy content 44.4 MJ/kg, at a rate of 5 kg/h. If the efficiency is 28%, determine the power output and the rate of