forsha2467 forsha2467
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 3 pints of raspberries for $12 how much does it cost per pint

Respuesta :

aishashah36 aishashah36
  • 24-01-2021

Answer:

$4

Step-by-step explanation:

1 pint = $4

$4 × 3 = $12

Answer Link

Otras preguntas

Water on each side of a divide flows in...
How do you think the world was created?
How do you tell if an equation is linear or not????
How do you tell if an equation is linear or not????
What is the difference between preterite and imperfect and the past progressive and present progressive?
What is 36 percent as a decimal?
Pyrenees mountains border Spain and this European country starts with F
Which statement illustrates the distributive property? Please help
What is a major city in Alaska that starts with F
How do you think the world was created?