00060330
00060330 00060330
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost? i need the expression

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-01-2021

Answer:

20+20+20+20+20+20= 120

Step-by-step explanation:

2^6 = 120 hope this helps! plz mark brainliest

Answer Link
lorenamuresan
lorenamuresan lorenamuresan
  • 25-01-2021
20x
20 ( cost per week )
x ( amount of weeks )
20 x 6 = $120
Answer Link

Otras preguntas

Glazing is the technique that requires
What is Xenophobia? * The fear of a person or group that is different from you. O Messages that challenge extremism or stereotypes. O When someone holds extreme
The function g(x) is formed by shifting the graph of f(x)=x^2 up four units and to the right three units. what is the y intercept of g(x)???
Vocabulary Define parallel sides. Draw a shape with parallel sides.
Prior to evidence-based medicine/practice, physicians made medical decisions based on.
On the accompanying structural formula, circle the acid functional group, only.
Assume a normal distribution and that the average phone call in a certain town lasted ​12 min, with a standard deviation of 2 min. What percentage of the calls
Cuantos goles necesita tigres para pasar a la final.
1. -18 + 10 need the answer
I will choose brainlyist and 20points