allisonc9856
allisonc9856 allisonc9856
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

Martha goes to the grocery store to buy oranges . Oranges are on sale for $1.25 per pound . How much would 5 pound of oranges cost

Respuesta :

jennytheissen20 jennytheissen20
  • 25-01-2021

Answer:6.25

Step-by-step explanation:1.25x5=6.25

Answer Link
dlampp123
dlampp123 dlampp123
  • 25-01-2021

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

1.25 × 5 = 6.25

hope this helps...

Answer Link

Otras preguntas

Please help me branniest Any answer without proof will be reported
What’s the median of -12/4,18/5,-2.5,1/5,10
What is viscosity?For 35 points, which has higher viscosity?ketchup or peanut butter?
A host cell is not immediately taken over during which of these
91. If there is no real number solution to the quadratic equation, x^2+2x+C=0, what is a possible value of c? 1 -20 3
Please help me find the answer and leave steps. Honest educational answers please.
Why does water stay in a straw if you put your finger over it?
Solve the following system of equations by graphing and select the correct answer below: 3x + 5y = 38 4x − 2y = 16 x = −4, y = 6 x = 4, y = 6 x = 6, y = −4 x
Which of the following could be the name of the substance in box ‘c` choose only one box: Nitrogen: Krypton: Hydrogen chloride : Sulphur dioxide: Carbon monoxid
If you were to create a histogram from the data shown in this stem-and-leaf plot, with each bar covering six values from 13 to 42, which bar would not have any