graciesatchell2008
graciesatchell2008 graciesatchell2008
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

A customer paid for different items at a farmer's
market. Find the cost for 1 pound for the
following item
$5 for 4 pounds of apples

Respuesta :

Neishakg Neishakg
  • 25-01-2021
$1.25 for 1 pound of apples.
You simply do $5/4 and get 1.25
Answer Link

Otras preguntas

IQ test if a+b=76 a-b=38 a divided by b
Leon measured the distance each of his four toy cars rolled across the floor. Which car measurement that has a 4 in the thousandths place represents the shortes
The absolute value of a number is added to the original number. Kayla says the sum is always equal to 0 is she correct?
As a result of changes in British policy during the late 1600s, the American colonies
what is food dumping?
An animal in which the space between the body wall and gut is completely filled with tissues and organs is called a(n) A. vertebrate. B. pseudocoelomate. C. coe
Its such pity you cant go tonthe dance with your friends. Which definition of pity matches it use in the sentence above. A sympathetic sorrow for one suffering
Easter Island, which is a territory of _________ is famous for the Moai statues created by the Rapanui people. A. Chile B. New Zealand C. Guatemala D. Hawaii
What are the 26th - 50th Elements of the Periodic Table
Is the underlined clause independent or subordinate? I read a novel until the guests arrived.