VilleCS499 VilleCS499
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

five hotdogs cost $1.80.Each hotdog cost the same amount.What is the cost per hotdog in dollars and cents

Respuesta :

chimiking chimiking
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

Answer Link
jcarney2024
jcarney2024 jcarney2024
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

You divide $1.80 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

how do you say 876543 in word form
if W = {positive integers} and subset Z = {positive integers divisible by 5}, what is Z′? {1, 2, 3, 4, …} { } {5, 10, 15, 20, …} {1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 1
how do i solve this. a-12=-34
1/4x+3/4y=1 graph linear equation
Which is bigger 3/7 or 2/5
A 90-kg tight end moving at 9.0 m/s encounters at 400 N•s impulse. Determine the velocity change of the tight end.
Explain the causes of war, giving examples of recent conflicts.
Imagine an astronaut with a mass of 70 kg floating in space 10.0 m away from the center of gravity of an Apollo command module whose mass is 6.00× [tex] 10^{3
You should avoid the overuse of exclamation points because you'll appear to be A. shouting at the reader. B. showing off. C. exhibiting bias. D. creating confus
What is the Square root of 69?