99060877
99060877 99060877
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

plz help its 7th grade math
16 donuts cost $15.75. What is the price per donut? Round to the nearest cent.

Respuesta :

kantutantayaks
kantutantayaks kantutantayaks
  • 26-01-2021

627282638392926392928373

Answer Link
alexis3212 alexis3212
  • 26-01-2021
0.98 cents each I think
Answer Link

Otras preguntas

One can ONLY add or subtract exponents when the base are _____
HELP!!! What apparatus is used to measure the length of the recorders?
PLEASE HELP!!!!! I really need help with this spanish homework! this is a (Spanish 1 in college) class
I. A construction worker drops a nail from a building and observes it strike a water puddle after approximately 2 seconds. Estimate the height from which the na
pls help, quiz due soon didn’t study
Given (x – 1)2 = 50, select the values of x. x = –49 x = 51
What should I do to get the correct answer?
Write a MARIE program to allow the user to input 8 integers (positive, negative, or zero) and then find the smallest and the largest and print each of these out
Tim is grilling burgers for dinner. He uses 15.0g of propane. Given that the combustion of propane releases 2,220 kJ/mol and that the molecular weight of propan
A person must be at least ___ years old in order to register to vote. A.17.5 B.18.5 C. 19.5 D.20.5