klowe4811
klowe4811 klowe4811
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

if pear cost 1.95 per pound how much would to pounds cost plz answer back thank you and god bless you.

Respuesta :

rex12342 rex12342
  • 26-01-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

please give me brainliest

Answer Link

Otras preguntas

What Is the Difference Between Comedy and Satire?
what is the land between two normal faults that may be uplifted to form?
Help plz. What Does "All Roads Lead to Rome" Mean?
nitrogen fixation is carried out primarily by
b=ym+y for m   m=   help me solve thank u
explain how the suns energy powers the earth (including heating our atmosphere, oceans, and photosynthesis)
The probability of Roger winning the tournament, given that Stephan wins, is 0. The probability of Stephan winning the tournament, given that Roger wins, is 0.
Contrast situations where work is done with different amounts of force to situations where no work is done such as standing still???
solve for x in the following equation: ax+5x-4=10
Make the word "upheaval" in a complete sentence