haydenocampo9 haydenocampo9
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $1.05 a pound at the market. If Conner
bought 3.4 pounds, what was the total cost?

Respuesta :

Goldie21
Goldie21 Goldie21
  • 26-01-2021

Answer:

I think the answer is 3.57 because 3.4 x 1.05 is 3.57

Answer Link
vincentvan207 vincentvan207
  • 26-01-2021
The answer is $3.57, $1.05 x 3.4= $3.57
Answer Link

Otras preguntas

Why did the United States fail to ratify the Kyoto
28 elementary schools to 16 middle schools
How did Islam spread throughout the Middle East during Muhammad's lifetime? A. Through a movement of nonviolent sermons and protests B. Through the conve
If you deposit 1000 in a savings account with an intrest rate of r compounded annually then the balance in the account after 3 years is given by the function b(
What is the answer of this question I’m having a hard time
A bakery sells a box of 12 cookies for $10.50 and charges $0.24 for each additional cookie. If Marshall has $20.00 to buy the box of cookies and additional cook
Which of the following is NOT true concerning warm-up exercises? A. They should be low-intensity. B. They should get progressively more intense. C. They should
What are some ways to get better at having conversations in spanish?
Below is a list of items you are aware of. Choose one item from the list and imagine your job was to promote and sell as many of these items as possible. With t
what is global climate change? Please try to describe in your own words