ik345pnkg8 ik345pnkg8
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabriel purchased 8 passes for a total of $39.60. Each pass cost the same amount.
Which of the following equations represents the cost, H, in dollars for p passes?
H = 4.95p
H = 8p
H = p/4.95
H = p / 8

Respuesta :

s28406908 s28406908
  • 27-01-2021

Answer:

5(3)+10=15+10

=25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which shows the route of the trail of tears?
Tecumseh's "Let the white race perish" speech is
The word aesthetic is most closely related to _____. A. medicine B. beauty C. anthropology D. vacations
In which of these statements are protons, electrons, and neutrons correctly compared
How can the pH of a solution be calculated if the pOH is known?
all of the following steps should be taken when paraphraising dialogue except:
there are 93 calories in a small candy bar.how many calories are there in a half dozen small candy bar?
what was the albany plan?
7. Magma is a result of what process? a.Cementation b.Crystallization c.Melting d.Metamorphism
What is found in the air spaces within soil?