ameiaoliver14 ameiaoliver14
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

hurry please ... LOOOOOLLL

hurry please LOOOOOLLL class=

Respuesta :

akposevictor
akposevictor akposevictor
  • 27-02-2021

Answer:

12 pounds of grapes cost $18.00

Step-by-step explanation:

The point, (12, 18) as plotted on the graph indicates that 12 pounds of grapes costs $18.

From the graph, we see that when x (pounds) = 12, y (cost) = 18.00.

Answer Link

Otras preguntas

The scale of a map says that 3 cm represents 8 km. What distance on the map (in centimeters) represents an actual distance of 20 kilometers? What is the actual
Kenya is using the Internet to research the history of rock music in the United States. Which is the best way she can determine whether the sites she finds are
What is an equation of the line that passes through the points (−6,−2) and (6, 8)
How many neutrons are present in 1 atom of chlorine?A. 18B. 32C. 16D. 25​
Which two characteristics are important for soil or land that is used for farming 2 answers
What was George Washington’s response to the shays rebellion and what was Hamilton’s influence Plsss help :(
Given the equation y = (1/4)x - 5, what is the zero? Only write the number please
Which of the following best describes how the cells formed during mitosis compare to the cells formed during meiosis? (1 point) A)Mitosis produces four genetica
Where is one example of where a Volcanic Neck exists on earth
Can you give me an example of hormones crimes