mateotierney
mateotierney mateotierney
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Peanuts cost $6.40 per pound. How much will 8 pounds cost?

Respuesta :

Barbarebe Barbarebe
  • 22-02-2021

Answer:

51.2 dollars

Step-by-step explanation:

you have to multiply 6.40 by 8

Answer Link

Otras preguntas

Sal needs to figure out how to schedule employees to cover shifts at the hospital during the holidays. He needs to be sure that there are enough doctors, nurses
What is the value of the function at x=−3?
Pls pls help whoever gets it right gets a crown
match the following. 1 mansab. marwar. 2 mongol. governor. 3 sisodiya rajput Uzbeg. 4 Rathor rajput. rank. 5 nur jahan. mewark. 6 subadar. Jahangir​
A country welcomed 100,000 migrants in 2020. At the same period, she lost 173,000 migrants to other nations. If the entire population was 15,500,456, what is th
What type of map is this 1.physical map 2.precipitation map 3.political map 4.economic activity map
Mr. White drove 15 miles in July. He drove 8 times as many miles in September as he did in July. He drove 3 times as many miles in August as he did in September
Fill in the missing statement and reason in the proof of the Alternate Exterior Angles Theorem. Segment AB is parallel to segment CD, and transversal EF interse
Suppose P = (red, blue, green, yellow), Q = (red, green, black), and R = (black, green, purple). Which set is equivalent to (PUR)NQ? Answer A (green) B (green
The triangle below is translated 3 units up and then reflected across the x-axis. Use the Polygon Tool to graph the image of the given triangle on the coordinat