matthewyu0764 matthewyu0764
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Wendy's, 3 Baconators and 2 Frosty's cost $21.50. If 5 Baconator's and 1 Frosty cost $30, find the cost of one Baconator and one Frosty.

Respuesta :

PREMIUMFILM28 PREMIUMFILM28
  • 22-02-2021

Answer:

1.00 would be the cost

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is true about energy? Energy cannot be created during an ordinary chemical reaction. Energy is used up during an explosion. There is more energy after a ch
Which features involve tension? Select the two correct answers. A. Divergent boundaries B. Folded mountains C. Thrust faults D. Normal faults
When an electric circuit operates, a buzzer makes a sound. What happens to the electric charges in this circuit? The electric charges move from the energy sourc
In Picasso's masterpiece Bull's Head, which bicycle part makes up the bull's horns?
The function f(x) = 2 • 5x can be used to represent the curve through the points (1, 10), (2, 50), and (3, 250). What is the multiplicative rate of change of th
Please help!!! Need HELP
Which best describes the bond that would form between lithium (Li) and fluorine (F)?
How do the properties of a Sine Function graph (Amplitude, Period, Domain, Range and X-intercepts) Each relate to the unit circle definition of Sine.
What is 1,345\99 rounded to the nearest integer?
Which was not a change that occurred in U.S. society during the 1920s? A) increased car ownership B) the spread of jazz music C) increased used of electrical