DQHasGoodFood
DQHasGoodFood
22-02-2021
Mathematics
contestada
Can someone help me with this?
Respuesta :
gabby2740
gabby2740
22-02-2021
96 I think
I have no clue honestly I haven't done area since grade 4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
A company produces 500 microwave ovens per month, each of which includes one electrical circuit. The company currently manufactures the circuits in-house but is
If you don't have a pencil in class, you would say, Necesito un lápiz.
I want to make sure that my work is correct so if possible can someone look at it and tell me if i got the table part correct?
Jami has traced his restless feelings to the dull, repetitious, unexciting lifestyle he has been leading. He plans to bring some fun into his life by doing at l
What is the implied meaning in the phrase, “Versing, I shroud among the dynasties”?
a long distance phone company charges $0.85 for 5 minutes and $1.10 for 10 minutes. find the cost of a 20 minute phone call
A 1000-kg car travels along a straight portion of highway at a constant velocity of 10 m/s, due east. The car then encounters an unbanked curve of radius 50 m.
Which emotion is opposite of the other three? enojado enfadada contenta furiosa
what is the density of an object with a mass of 120 g and a volume of 7 ml
A store sells peanut butter in 28-ounce jars for $4.29 and 16 ounce jars for $2.49. Find the price per ounce for each size jar and determine which jar is the be