faithjohnson080584 faithjohnson080584
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

6 packs of gum cost $2.10 how much is one pack

Respuesta :

Advaith
Advaith Advaith
  • 22-02-2021

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

2.10/6

0.35

Hope it is useful

Answer Link
Coliver2005
Coliver2005 Coliver2005
  • 22-02-2021

Answer:

0.35 cents

Step-by-step explanation:

6 : 2.10

I        I

v       v

1 : 0.35

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

The length of a classroom is 34 feet. What is this measurement in yards and feet? A 17 yards 0 feet B 11 yards 1 foot C 8 yards 2 feet D 5 yards 4 feet
why were white southerners angry and frustrated about spain holding most of florida
The total cost for 8 bracelets, including shipping was $54. The shipping charge was $6. Define your variable and write an equation that models the cost of each
A number n is 150% of number m. Is n greater than, less than, or equal to m? Explain your reasoning.
use compatible numbers to estimate the quotient of 46.1÷2.3 plz help
How is the work of the Salvation Army and other faith-based aid organizations related to the social gospel movement?
Do news entities provide only the facts? Why or why not?
Which of the following Americans worked with the United Nations and helped write the United Declaration of Human Rights?
What is 15.5% as a fraction and as a decimal and the fraction has to be in simplest form
The United States' status of first place among industrial nations was a result, in part, of: an industrial slowdown in Europe the advent of mass production the