hermelat2043
hermelat2043 hermelat2043
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ruby bought two chicken wings for $4 what was the cost of the Wings in dollars per wing?​

Respuesta :

zacharynoe2424
zacharynoe2424 zacharynoe2424
  • 22-02-2021

Answer:

the cost per wing is $2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A 6-ounce jar of modeling clay costs $4.20. What is the unit price?
Please answer if you can 15 points.What is the volume for the following shape?
PLEASE HELP!!!! What page did Jem and scout go to the Tom Robinson trial?
pls help! image attatched!
How many grams of sulfur will react with 6.75 g of silver? How many grams of silver sulfide (Ag2S) will be formed in this reaction?
Say how long people have been doing the following things using passé compose and I’ll y a
what occurs when the moon moves through Earth's shadow
An ecosystem is all the populations of organisms that live together and A. the physical factors with which they interact B. the organisms that generate energy f
What has a higher lattice energy? MgS or BaF2
Select the correct answer. What was one of the goals of the Muslim League? A. to compete with the Indian National Congress B. to promote the rights of Muslims i