lattimoretaylor841
lattimoretaylor841 lattimoretaylor841
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

For brainiest:):):):):):):):):)

For brainiest class=

Respuesta :

taikinakane
taikinakane taikinakane
  • 23-02-2021

Answer:

0.27

0.18

0.21

60 packes because it costs 18 cents per pack and others are higher cost than that.

Step-by-step explanation:

5.49/20=027

10.97/60=0.18

18.95/90=0.21

so the best value will be box of 60 packs

Answer Link

Otras preguntas

Solve the system x = y + 11
What is 10 - 5 2/3??
How do I solve this
convert 567,000,000 into scientific notation
5x+y=18 solve for y :D :D :D :D :D :D :D
The ratio of oil to vinegar in a certain salad dressing is 8:5. How much oil is blended with 7 liters of vinegar forbthat recipe?
What is the gcf of 15,35, and 20?
How many people in the united states are affected with disabilities?
Dialyn scored 2.5 points higher than Gina at a gymnastics event. Select the values that could represent each student's gymnastics score. Mark all that apply. A.
What was one effect of the interstate highway Act of 1957