egli2008
egli2008 egli2008
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.65 per pound. What equation is used to find C, the total cost of p pounds of bananas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2021

Answer:

C = 0.65p

Step-by-step explanation:

plz marke me brainliest

Answer Link
melaniemellzzz melaniemellzzz
  • 24-02-2021
0.65 = C or vice versa
Answer Link

Otras preguntas

Which Puritan value most influenced the emerging neoclassical style?
Mark the statement correctly if it describes the geography of Mongolia and the surrounding regions. A. The Gobi is northeast of Mongolia. B. The modern-day na
how is mowgli similar to and different from the rest of the pack in the jungle book story?
Laurie buys four bags of candy with 10 pieces of candy in each bag. Her mother then gives her 3 more pieces of candy. Laurie wants to give as much of her candy
what is an equation using 2,3,5,8 once that equals 104
Fraction between 3/5 and 7/8?
what is an equation using 2,3,5,8 once that equals 104
Which of the following talents did Benjamin Franklin prove himself to have in Philadelphia? Select one: a. Farming b. Writing c. Accounting d. Construction
PLEASE PLEASE PLEASE HURRY! Which is the best strategy to use to solve this problem? Mr. Jackson wants to build a pool in his backyard. He plans to put a safet
match the equation with its corresponding solution for x. 4+x+2-2x=5