enorth5506 enorth5506
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

what deal is better?
answer all 5 if you can

what deal is better answer all 5 if you can class=

Respuesta :

thebecks
thebecks thebecks
  • 23-02-2021

Answer:

option 1  $0.25/slice

option 2 $0.18/oz

option 2 $0.23/oz

option 2 $5.58/lb

option 1 $1.03/L

Answer Link
rmaciasmartinez rmaciasmartinez
  • 23-02-2021

Answer:

1: option 1 2: option 2 3: option 2 4: option 2 5: option 1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a giraffe can run up to 46.93 feet per second. how far can a giraffe run in 1.8 seconds. justify your answer
Is 10/9 closest to 0,1/2 or 1
What is the density of Neon at room temperature?
At a restaurant you only have 20 dollars to spend on dinner. in addition to the cost of the meal you must pay only 5% sales tax and leave a 15% tip what is the
the heights, x cm, of the 10 girls in an athletics team are such that sum of x (∈x) =1550 and ∈x∧2= 241250a- find the mean and varianceb- one girl, who is 173cm
how are heat and light waves produced on and in the sun?
At open skate night, admission is $3.75 with a membership card and $5.00 without a membership card. Skate rentals are $3.00. The Moores And Cotters were at Ope
(m+3)/8=40/64please show steps
At a restaurant you only have 20 dollars to spend on dinner. in addition to the cost of the meal you must pay only 5% sales tax and leave a 15% tip what is the
What is the slope of the line whose equation is 2x-6y=0?